Sme stále tu

Pred rokom by si sotva niekto pomyslel, ako sa zmení náš dennodenný život. Naša práca i súkromie sa doslova zo dňa na deň otočili hore nohami. Zatvorené reštaurácie, zákaz organizácie hromadných podujatí, zatvorené hranice, neustále meniace sa opatrenia.
Pre nás cateringových profesionálov dlho ani nezasvietilo svetlo na konci tunela. Sme totiž firma, ktorej existencia síce stojí a padá na možnosti organizovať podujatia. Naše obavy sa premenili na skutočnosť a my sme si odrazu uvedomili, že máme dva problémy naraz – výpadok v príjmoch a hrozba zo straty toho najdôležitejšieho – našich ľudí.
Náš tím, ktorý sme budovali dlhé roky, je pre nás rovnako dôležitý, ako naše meno. Je doslova obsahom nášho brandu. Sme síce Sharkam, ale sme aj Andrej, Palo, Saška, Martin, Matej, Rado, David a Bubo, Tomáš ………. Aj kvôli nim sa oplatilo hľadať cesty, ako prežiť a byť schopní návratu.

V roku 2019 sme sa presťahovali do nových priestorov petržalského Technopolu a plánovali sme ho zväčšiť, zmodernizovať a prinavrátiť mu jeho právom nadobudnutú povesť kvalitného kongresového, eventového a kultúrneho priestoru. Súčasťou prenájmu bola aj kaviareň a kantína, a keďže máme skúsenosti aj s týmto segmentom, súhlasili sme s prevádzkou týchto zariadení. V tom čase by nás samozrejme ani nenapadlo, že to bude práve kantína, ktorá nám pomôže prežiť pandémiu a udržať si tým svojich ľudí.

Sme stále tu. Niekto v kuchyni, niekto za kasou, niekto v sklade, ale postupne sa chystáme aj na eventový catering. Tešíme sa na stretnutia s klientami pri dobrej káve, na tváre hostí, ktorí znova ochutnajú naše špeciality a na našich usmievavých čašníkov, ktorých sme mali v databáze stovky.

Do novej sezóny vstupujeme s pokorou, odhodlaním a optimizmom a veríme, že naše odvetvie dostane druhú šancu ukázať sa v „plnej poľnej“.